Malostranské náměstí 203/14, 118 00 Praha 1
Pondělí - Pátek

Konzultace

Konzultační činnost

• Nevíte si rady se svými léky, nejste si jistí, zda je užíváte správně nebo zda nemůže některý z Vašich léků souviset s Vašimi zdravotními problémy?
  • Máte zájem o vedení osobní lékové karty, kontrolu medikace při každém vyzvedávání svých léků?
  • Potřebujete se poradit o správné životosprávě, chcete přestat kouřit, chcete si nechat otestovat paměť (u sebe nebo u svých blízkých) ?

V naší lékárně se Vám bude individuálně věnovat farmaceut, který s Vámi probere Vaše potíže a pomůže Vám s jejich řešením.

Ke konzultaci je nutné se objednat pomocí objednávkového formuláře nebo e-mailem lekarna.orel@seznam.cz. V obou případech uveďte, co potřebujete řešit (např. užívání léků, pomoc s odvykáním kouření, vyšetření paměti apod.). Bude Vás kontaktovat jeden z našich pracovníků, který si s Vámi dohodne termín schůzky. Počítejte s tím, že doba konzultace se standardně pohybuje kolem 30-60 minut.

Ke konzultaci si, prosím, stáhněte, vyplňte a přineste seznam užívaných léků.

Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Lékárenské pracoviště je také akreditované jako specializované poradenské centrum pro poradenství a péči o pacienty s Alzheimerovou chorobou. Akreditace je udělena ČLnK a ČALS konkrétnímu farmaceutovi.

V lékárně je oprávněn uvedené výkony provádět PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., vedoucí farmaceut.

Hlavním cílem je uskutečňovat prvotní záchyt pacientů s kognitivní poruchou, realizovat vyšetření paměti pomocí konkrétních dotazů, uplatňovat základní diagnostické metody (využití dotazníků MMSE, případně MoCA, dotazník AD8, Newyorský větný test, dotazník GDS) a získané výsledky interpretovat.

Na základě výsledků bude vyhotovena závěrečná zpráva (případně též pro praktického lékaře, u kterého je pacient registrován) a doporučíme dotyčnému pacientovi, případně jeho blízkým, další postup, včetně kontaktu na vhodné gerontologické centrum.

Konzultace a poradenství se provádí na základě předchozího objednání prostřednictvím e-mailu, časová náročnost je asi 60 minut.

Na začátku sezení (konzultace) bude s pacientem vyplněn konzultační formulář včetně informovaného souhlasu. V případě, že bude činnost hrazena všeobecnou zdravotní pojišťovnou, jsou získané údaje poskytnuté k dalšímu zpracování VZP.

CENÍK

Ceník zdravotnických služeb (výkonů farmaceuta) nehrazených ze zdravotního pojištění

Magistraliter, s. r. o., Fragnerova lékárna U Černého orla, Praha

Všechny uvedené ceny jsou včetně příslušné sazby DPH.

Platnost ceníku od 1. 1. 2018

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Expresní příprava léčivého přípravku do 2 h                       100,- Kč

dle možností lékárny a povahy připravovaného přípravku

Měření krevního tlaku na žádost pacienta                           25,- Kč

Konzultování lékaře v případě nestandardní situace        250,- Kč za každých započ. 15 minut

Konzultace farmaceuta na vyžádání                                      250,- Kč za každých započ. 30 minut

Dispenzační poplatek nad rámec standardní                      30–100,- Kč

dispenzace (do 5 minut)

Sestavení receptury připravovaného LP na žádost

Jednoduchá, do 30 min.                                                            300,- Kč

Složitější, do 60 min.                                                                600,- Kč

Poskytnutí formuláře receptu „nebezpečí z prodlení“  lékaři   150,- Kč

Sepsání zprávy na žádost pacienta (pro lékaře atd.)               100,- Kč (formát A5)

250,- Kč  (formát A4)

E-mailová komunikace, poradenství                                      100,- Kč /15 min.

Administrativní výkon                                                                50,- Kč

Signální výkon (u regulovaných přípravků nehrazených ze ZP)      14,40 Kč

Kopírování černobílé (1 strana)                                                    2,- Kč

OBJEDNÁVKOVÝ