Malostranské náměstí 203/14, 118 00 Praha 1
zavřeno

Konzultace

Konzultační činnost

• Nevíte si rady se svými léky, nejste si jistí, zda je užíváte správně nebo zda nemůže některý z Vašich léků souviset s Vašimi zdravotními problémy?
  • Máte zájem o vedení osobní lékové karty, kontrolu medikace při každém vyzvedávání svých léků?
  • Potřebujete se poradit o správné životosprávě, hojení ran, chcete si nechat otestovat paměť (u sebe nebo u svých blízkých) ?

V naší lékárně se Vám bude individuálně věnovat farmaceut, který s Vámi probere Vaše potíže a pomůže Vám s jejich řešením.

Ke konzultaci je nutné se objednat pomocí objednávkového formuláře nebo e-mailem lekarna.orel@seznam.cz. V obou případech uveďte, co potřebujete řešit (např. užívání léků, hojení ran, vyšetření paměti apod.). Bude Vás kontaktovat jeden z našich pracovníků, který si s Vámi dohodne termín schůzky. Počítejte s tím, že doba konzultace se standardně pohybuje kolem 60-90 minut.

Ke konzultaci si, prosím, stáhněte, vyplňte a přineste seznam užívaných léků.

Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou

Lékárenské pracoviště je také akreditované jako specializované poradenské centrum pro poradenství a péči o pacienty s Alzheimerovou chorobou. Akreditace je udělena ČLnK a ČALS konkrétnímu farmaceutovi.

V lékárně je oprávněn uvedené výkony provádět PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., a Mgr. Branislav Fulier, vedoucí farmaceut.

Hlavním cílem je uskutečňovat prvotní záchyt pacientů s kognitivní poruchou, realizovat vyšetření paměti pomocí konkrétních dotazů, uplatňovat základní diagnostické metody (využití dotazníků MMSE, případně MoCA, dotazník AD8, Newyorský větný test, dotazník GDS) a získané výsledky interpretovat.

Na základě výsledků bude vyhotovena závěrečná zpráva (případně též pro praktického lékaře, u kterého je pacient registrován) a doporučíme dotyčnému pacientovi, případně jeho blízkým, další postup, včetně kontaktu na vhodné gerontologické centrum.

Konzultace a poradenství se provádí na základě předchozího objednání prostřednictvím e-mailu, časová náročnost je asi 90 minut.

Na začátku sezení (konzultace) bude s pacientem vyplněn konzultační formulář včetně informovaného souhlasu. V případě, že bude činnost hrazena všeobecnou zdravotní pojišťovnou, jsou získané údaje poskytnuté k dalšímu zpracování VZP.

CENÍK

Ceník zdravotnických služeb (výkonů farmaceuta) nehrazených ze zdravotního pojištění

Carsomyr, s. r. o., Fragnerova lékárna U Černého orla, Praha

Všechny uvedené ceny jsou včetně příslušné sazby DPH.

Platnost ceníku od 1. 1. 2023

Expresní příprava léčivého přípravku do 2 h                       100–200,- Kč

dle možností lékárny a povahy připravovaného přípravku

Měření krevního tlaku na žádost pacienta                           25,- Kč

Konzultování lékaře v případě nestandardní situace          300,- Kč za každých započ. 15 minut

Konzultace farmaceuta na vyžádání                                      600,- Kč za každých započ. 30 minut

Konzultace farmaceuta                                                             2000,- Kč za každých započatých 60 minut

mimo otevírací dobu lékárny a o víkendu

Dispenzační poplatek nad rámec standardní                        50–100,- Kč

dispenzace (do 5 minut)

Konzultace farmaceuta k receptuře PLP                               150,- Kč

Sestavení receptury připravovaného LP na žádost

Jednoduchá, do 30 min.                                                           300,- Kč

Složitější, do 60 min.                                                              1200,- Kč

Sepsání zprávy na žádost pacienta

v českém jazyce (pro lékaře atd.)                                    400,- Kč /za stránku formátu A4

v anglickém jazyce                                                          1000,- Kč  /za stránku formátu A4

E-mailová komunikace, poradenství                                      100,- Kč /do 10 min.

POZOR! Změna otevírací doby!

OBJEDNÁVKOVÝ
FORMULÁŘ